Strona głównaGaleria → Zajęcia dla rodziców z pierwszej pomocy przedmedycznej 19.02.2018

Zajęcia dla rodziców z pierwszej pomocy przedmedycznej 19.02.2018

W poniedziałek 19 lutego w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Bezpieczny przedszkolak” odbyły się zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej dla rodziców dzieci uczęszczających do naszego przedszkola. Zajęcia prowadził Pan Mirek Jaroszek wykwalifikowany ratownik medyczny i zarazem szkoleniowiec.

Podczas zorganizowanego spotkania, rodzice mogli poczuć się jak ratownicy. Poznali procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowali czynności ratownicze w czasie zasłabnięć, zranień, zwichnięć i złamań. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie. Rodzice pod czujnym okiem pana ratownika mogli samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy.