Strona głównaGaleria → Teatrzyk "Kocmołuszek" 12.10.2017r.

Teatrzyk "Kocmołuszek" 12.10.2017r.

W czwartek 12.10.2017 r. w Naszym Przedszkolu odbył się teatrzyk dla dzieci pt. "Kocmołuszek" przygotowany przez aktorów  z Teatru Lalek "Bajka" ze Starego Sącza. Celem przedstawienia było promowanie zdrowego odżywiania się oraz higieny własnej i otoczenia. Akcja rozgrywała się w bajkowej scenerii na zamku Księcia Brudasa, który nie dbał o porządek i higienę. Dzieci poznały następujące postaci: Książę i Księżna Brudasowie, Syn Kocmołuszek, córka - Anemiczka, Medyk, Służący, Ogrodniczka, Królewna Śnieżka, Brud - Czarodziej, Anemia, Mydło, Próchnica, Grzebień, Gąbka. Dzięki odegranym sytuacjom dzieci miały możliwość przekonania się, jakie konsekwencje wynikają z braku higieny i niezdrowego sposobu odżywiania. Na zakończenie dzieci nagrodziły aktrów uśmiechem i gromkimi brawami.