Strona głównaGaleria → Spektakl ekologiczny „Śmieciaki ratują świat” – 26.01.2023

Spektakl ekologiczny „Śmieciaki ratują świat” – 26.01.2023

26 stycznia gr. VI-XI wzięły udział w spektaklu ekologicznym Teatru Tak - „Śmieciaki ratują świat”. Akcja przedstawienia działa się w niedalekiej przyszłości, w której na świecie żyły już tylko tytułowe Śmieciaki. Od nich dzieci dowiedziały się jak planeta wyglądała kiedyś, dlaczego wszystko się zepsuło i co zrobić, żeby to naprawić. Bohaterowie razem z przedszkolakami przygotowali paradę pełną ekologicznych hasełek dzięki czemu przybliżyli pojęcie recyklingu i segregacji śmieci. Dodatkowo podpowiedzieli dzieciom, jak swoją postawą i działaniem mogą być eko-bohaterami, bo przecież Ziemia potrzebuje ratunku każdego dnia.