Strona głównaGaleria → Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 29.09.2022

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 29.09.2022

Dnia 29.09.2022 roku obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto ustanowione przez Polską Izbę Książki w rocznicę urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. W tym dniu dzieci z grupy I, II, III, IV, V wybrały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu  gdzie odbyło się  specjalnie na tę okazję głośne czytanie  uwielbianej przez dzieci książki pt: „Tupcio Chrupcio. Głośne czytanie stymuluje rozwój dziecka, pobudza wyobraźnię i wzbogaca słownictwo. Jest też wspaniałą formą wspólnie spędzonego czasu, która pomaga w budowaniu więzi z dzieckiem. Podczas wizyty w bibliotece  dzieci dowiedziały się na jakich zasadach pracuje biblioteka jakie książki i dla kogo można w niej znaleźć oraz w jaki sposób można je wypożyczać. Na koniec dzieciom zostały rozdane kolorowe zakładki do książek.