Strona głównaGaleria → Wycieczka do Straży Pożarnej 25.04.2018

Wycieczka do Straży Pożarnej 25.04.2018

25.04.2018r dzieci z oddziału III- Biedronki, IV- Pszczółki i V- Motylki odwiedziły Komendę Straży Pożarnej na ul. Traugutta
w Radomiu. Podczas wizyty w jednostce dzieci wzięły udział
w projekcie edukacyjnym „Bezpieczny Dom”. Na realizację tego projektu w siedzibie Komendy Miejskiej PSP w Radomiu przeznaczono specjalne pomieszczenia, które zaadaptowane zostały na typowe mieszkanie. Z pomieszczeń wygospodarowano: pokój dzienny, kuchnię oraz łazienkę. Dzięki temu układowi dzieci mogły zobaczyć między innymi z jakimi zagrożeniami możemy się spotkać w domu lub mieszkaniu, jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak działają czujki dymu oraz tlenku węgla. Dzieci podczas pobytu w jednostce miały okazję poznać charakter i znaczenie pracy strażaków. Dowiedziały się jak zachować się w sytuacji, gdy powstaje pożar. Duże wrażenie zrobił na dzieciach samochód. Na zakończenie wizyty po udzieleniu prawidłowej odpowiedzi na pytanie uzyskały certyfikat „Dzielny mały strażak”.

M.K.

Nauczycielka - oddział V "Motylki"